{phocagallery view=category|categoryid=626|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 9 czerwca 2015 r. w Kościerzynie odbył się VIII Rejonowy Konkurs Piosenki o Mikrofon Burmistrza Miasta Kościerzyna. Mottem tegorocznego konkursu były słowa J. Waldorffa: "Z muzyką powinno być właśnie tak jak z życiem i dobrze, i źle, i poważnie, i śmiesznie". Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań muzycznych uczniów. Przesłuchania odbywały się w czterech grupach wiekowych. Uważnie przysłuchiwało im się jury, w skład którego weszli nauczyciele Szkoły Muzycznej. Oceniając ich występy brali pod uwagę dobór repertuaru, emisję głosu, intonację, dykcję i ogólny wyraz artystyczny. Naszą szkołę reprezentowała utalentowana uczennica kl. III c Kinga Rasch. Posiada ona nie tylko niezwykły głos, swobodę na scenie, ale również talent aktorski. Na kościerskiej scenie rewelacyjnie zaśpiewała piosenkę Anny Jantar "Tyle słońca w całym mieście". Swoim występem zachwyciła publiczność oraz jurorów, którzy przyznali jej drugie miejsce. Cieszymy się z sukcesu Kingi i serdecznie jej gratulujemy!