{phocagallery view=category|categoryid=625|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

3 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach odbył się VII Festyn Kaszubski. Uroczystego rozpoczęcia tego rodzinnego spotkania dokonał dyrektor szkoły pan Piotr Kloczkowski oraz zespół regionalny „Słunôszka”. Na scenie „pod chmurką” nasi uczniowie prezentowali publiczności swoje liczne talenty: śpiew, taniec, grę na gitarach czy perkusji. Koncert prowadziły uczennice klasy VIb – Anna Knop oraz Kinga Zwara. Rozstrzygnięto również gminny konkurs profilaktyczny „Kolory życia”. Nagrody zwycięzcom wręczał m. in. burmistrz Kartuz pan Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Zarówno w szkole jak i wokół niej znajdowały się liczne stoiska gastronomiczne. Można było delektować się kiełbaskami z grilla, które dzielnie przygotowywały mamy – pani Małgorzata Andrzejak oraz pani Danuta Wesołowska, posmakować ciepłej grochówki, chleba ze smalcem i ogórkiem czy gorącego gofra ze słodką nutellą. Na spragnionych rozrywki intelektualnej czekały w szkole stanowiska do gier planszowych i szachów. Można było także udoskonalić swoje umiejętności manualne wykonując wraz z instruktorami kukiełki lub przyozdobić twarz barwnym rysunkiem.

Niezmierną radość wśród dzieci wzbudziły ćwiczenia w gaszeniu ognia pianą zorganizowane przez kartuską straż pożarną, a które prowadził komendant powiatowy PSP pan Edmund Kwidziński. Tradycyjnie w czasie festynu zostały rozegrane pomiędzy rodzicami V Mistrzostwa w Rzucie Beretem, które podobnie jak rok temu wygrał pan Rafał Bolduan. Nagrody do konkursu ufundowała Restauracja, Pizzeria „Alladyn” oraz Forma Fitness Club w Kartuzach. Miłośnicy zapasów mogli obejrzeć pokaz ćwiczeń i walk w wykonaniu naszych kartuskich mistrzów, który odbył się na szkolnej sali gimnastycznej, a poprowadził go pan Bartłomiej Pryczkowski.

Chociaż początkowi szkolnego festynu towarzyszyły deszczowe chmury, to w czasie dziecięcych występów wyjrzało słońce i dźwięki piosenki kończącej spotkanie - „Tyle słońca w całym mieście” rozbrzmiały już pod błękitnym niebem. Życzeniami dostrzegania słońca nawet w te pochmurne dni zakończyliśmy VII Festyn Kaszubski w Dwójce.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomagali organizację tegorocznego spotkania!