{phocagallery view=category|categoryid=613|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W dniu 29 maja grupa oddziału przedszkolnego "Smerfiki" oraz grupa taneczna z klas 4 - 6 "Fado", pod kierunkiem pani Pauliny Kosznik reprezentowały naszą szkołę w pierwszym Gminnym Przeglądzie Zespołów i Grup Tanecznych w Zespole Szkół w Kiełpinie. Do konkursu przystąpiło 10 grup tanecznych w trzech kategoriach, ogółem ponad 140 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Imprezę uświetnił swoją obecnością Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński oraz Zastępca Burmistrza Tomasz Belgrau.

  • w najmłodszej grupie "młodzicy” – klasy 0 – III Zespół "Smerfiki" – II miejsce,
  • w kategorii "młodsi juniorzy” – klasy IV – VI Zespół "Fado" – wyróżnienie.

Burmistrz Kartuz wyraził swoje ogromne zadowolenie z licznego uczestnictwa dzieci i młodzieży w konkursie. Zaznaczył, że to bardzo dobry sposób przekazania pozytywnej energii innym. Przewodnicząca Komisji Konkursowej pani Elżbieta Raczyńska, właścicielka Profesjonalnej Szkoły Tańca powiedziała: Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem waszych umiejętności i serca jakie wkładacie w taniec.

Radość dzieci i młodzieży wyrażona wspólnym tańcem w czasie przerwy oraz na zakończenie imprezy wprawiała w zachwyt widzów. Najlepsze zespoły otrzymały z rąk Burmistrza puchary oraz nagrody rzeczowe.