{phocagallery view=category|categoryid=611|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

26 i 28 maja klasy czwarte oraz klasa Vc były z wizytą w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece, która mieści się przy ulicy Gdańskiej. Celem odwiedzin było uczestnictwo w zajęciach zorganizowanych przez p. A. Konkol i p. Łucję Ustowską z okazji 70 urodzin Biblioteki.

Nasze dzieci zapoznały się z historią biblioteki. Panie pięknie i w ciekawy sposób przygotowały prezentację multimedialną o placówce, dzieci pracowały w grupach, szukały odpowiedzi na przydzielone im zadania, przeglądali kroniki i chłonęły wiedzę.

Z ciekawostek:

  • biblioteka istnieje od 1945 r.,
  • założycielem był Wadim Lincow,
  • na początku mieściła się przy ulicy 1 maja,
  • w 1993 r. przeniesiono ją na ulicę Gdańską,
  • od 2001 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka, a w 2010 r. nadano jej imię Janusza Żurakowskiego.

Była to bardzo owocna lekcja. Dzieci nie tylko dowiedziały się o historii biblioteki, ale poznały także krótką historię Kartuz, zaś na lekcji języka polskiego dzieliły się zdobytymi wiadomościami.

Składamy serdeczne podziękowania dla dyrekcji biblioteki oraz pań, które tak pięknie przygotowały urodziny swojej placówki.