{phocagallery view=category|categoryid=609|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 20 maja 2015 r. szkolny zespół teatralny Świetliki uczestniczył w XXX Forum Teatrów Szkolnych. Tym razem konkurs odbył się poza granicami naszego województwa, bo aż w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. To tam rywalizowały ze sobą teatry szkolne z województwa warmińsko - mazurskiego i pomorskiego. W jury zasiedli profesjonalni aktorzy Teatru w Elblągu i Gdańsku: p. Teresa Suchodolska, p. Violetta Seremak - Jankowska i p. Artur Hauke. Komisja oceniając występy brała pod uwagę dobór repertuaru, formy wyrazu artystycznego oraz kulturę słowa, ruch i gest. Występ naszego zespołu spodobał się widzom i jurorom o czym świadczyła ich reakcja i gromkie brawa. Spektakl "Królewna Śnieżka" w ich wykonaniu okazał się najlepszym przedstawieniem w tym konkursie. Brawurowa gra aktorska Świetlików, oprawa sceniczna i muzyczna zachwyciła jurorów, którzy przyznali im I miejsce. Gratulujemy Świetlikom!