{phocagallery view=category|categoryid=607|limitstart=0|limitcount=2|pluginlink=1}

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w międzynarodowym projekcie eTwinning pt. "Mother’s Day" – Dzień Matki. eTwinning to część unijnego programu pod patronatem Komisji Europejskiej, mającego za zadanie pomoc w realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno - komunikacyjnych. Uczniowie z klasy VIa w ramach projektu unijnego z języka angielskiego "Szkoła daje więcej" przez 2 miesiące współpracowali z rówieśnikami ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Turcji i Czech. Aby jak najpełniej ukazać urok święta Dnia Matki i przedstawić tradycje związane z jego obchodami w Polsce uczniowie używali różnorodnego oprogramowania, między innymi prezentacje w Power Point czy też filmy wideo. Korzystano także z narzędzi dostępnych na Twinspace, gdzie zgromadzone zostały wszystkie prace uczniów. Projekt był okazją do kontaktu z rówieśnikami z wielu krajów europejskich, a język angielski doskonałym narzędziem komunikacji. Udział w projekcie motywował wszystkich jego uczestników do usprawniania kompetencji językowych. Dzięki niemu nasi uczniowie mieli okazje poznać zarówno bogactwo kulturowe jak i różnorodność w obchodach święta Dzień Matki w krajach europejskich.