11 maja 2015 r. członkowie szkolnego zespołu teatralnego Świetliki uczestniczyli w XIX Wojewódzkim Konkursie Amatorskich Zespołów Teatralnych Szkół Podstawowych "Baśniowy Galimatias". Celem konkursu było rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży. Odbył on się w Teatrze Miniatura w Gdańsku, co było wielkim przeżyciem dla naszych kolegów. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy polegał na nagraniu przedstawienia na płytę CD i wysłaniu jej do organizatorów konkursu. Ten etap dla naszej szkoły przebiegł pomyślnie. Jurorzy, po obejrzeniu spektaklu "Królewna Śnieżka" w wykonaniu Świetlików, postanowili ich zaprosić do drugiego etapu. Choć w finale nie udało im się znaleźć wśród nagrodzonych, to było to kolejne niezwykłe doświadczenie. Występując na prawdziwej teatralnej scenie mogli poczuć się jak profesjonalni aktorzy. Bliżej poznali kulisy i zaplecze teatru oraz pracę nie tylko aktorów, ale również wszystkich pracowników. To były chwile pełne emocji i wielu wrażeń.