{phocagallery view=category|categoryid=600|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 8 maja 2015 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Parchowie odbyły się rejonowe eliminacje XXXI Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego "Niebieskie Tarcze". Celem konkursu było kształtowanie i rozwijanie zainteresowań teatralnych wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, a także konfrontacja i ocena dorobku artystycznego teatru szkolnego. W zmaganiach uczestniczyły zespoły teatralne z trzech powiatów: kościerskiego, bytowskiego i kartuskiego. Występom uważnie przysłuchiwała się komisja w skład, której weszli specjaliści z dziedziny teatru. Świetliki przygotowały i zaprezentowały baśń "Królewna Śnieżka", do której scenariusz opracowała opiekunka zespołu Gabriela Jankowska, a scenografię wykonała p. Krystyna Gołąbek i p. Beata Żaczek. Przedstawienie w wykonaniu Świetlików posiadało wysokie walory artystyczne i wychowawcze. Docenili to nie tylko widzowie nagradzając ich gromkimi brawami, ale przede wszystkim jurorzy, którzy przyznali im I miejsce. To osiągnięcie jest zarazem awansem do finału, który odbędzie się w czerwcu. Gratulujemy Świetlikom zwycięstwa i życzymy powodzenia w konkursie wojewódzkim!

Po konkursie uczniowie zwiedzili skansen "Parowozownia Kościerzyna", gdzie mogli zobaczyć pociągi retro złożone z czynnych parowozów i wagonów z dawnych lat. Największą atrakcją był przejazd drezyną. Były to atrakcje pełne wrażeń i niezapomnianych chwil.