{phocagallery view=category|categoryid=598|limitstart=0|limitcount=8|pluginlink=1}

W dniach 11 - 13 maja w naszej szkole odbyły się Dni z Językiem Angielskim. Głównym celem dni była prezentacja i promocja wybranych krajów anglojęzycznych. Szkołę przystroiły barwne, ciekawe plakaty, portrety królowej angielskiej, flagi, a także przeróżne komiksy napisane w języku angielskim przez uczniów naszej szkoły.

Dnia 11 maja uczniowie całej szkoły mieli szansę obejrzeć wystawę pięknych stoisk kulturowych takich krajów jak: RPA, Anglia, Irlandia, Szkocja, Stany Zjednoczone, Kanada, Australia. Dzieci wykazały się niesamowitą inwencją i wieloma umiejętnościami. Część z nich przygotowała słodki poczęstunek w postaci wypieków i angielskiej herbaty. Pieniądze zebrane w trakcie sprzedaży ciasteczek przekazane zostaną Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci. Ponadto, tego dnia nasi młodsi uczniowie mieli okazję posłuchać piosenek zaśpiewanych przez rówieśników w języku angielskim, a także podziwiać fantazyjne przebrania za sławne postacie anglojęzyczne.

W trakcie trwania dni językowych odbyły się trzy konkursy wiedzy: konkurs "English Master" dla klas III, konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii dla klas IV - VI oraz III Międzyszkolny Konkurs Multimedialny "The World of English". Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeni dyplomami, a laureaci trzech pierwszych miejsc dodatkowo drobnymi upominkami. W trakcie konkurencji liczyła się przede wszystkim miła atmosfera i dobra zabawa.

Oto nasi laureaci:

Konkurs na najciekawsze przebranie za sławną postać krajów anglojęzycznych (klasy 1 - 3):

• I miejsce - Florian Formela kl. 2a
  • II miejsce - Agata Bigus kl. 2a
  • III miejsce - Kornelia Plichta kl. 2a

Konkurs wiedzy dla klas III "English Master":

• I miejsce - Marcin Konkol kl. 3b
  • II miejsce - Weronika Bolduan kl. 3c
  • III miejsce - Jakub Bałenkowski kl. 3c

Konkurs piosenki angielskiej "English Adventure" (klasy 1 - 3):

• I miejsce - Karmelita Kerschnik kl. 2b
  • II miejsce - Piotr Schwabe i Nikodem Niklas kl. 3b