{phocagallery view=category|categoryid=595|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W dniu 06 maja, kolejny raz w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Korneliusz Kerschnik, Grzenkowicz Maksymilian, Fijałkowska Amelia, Borys Wiktoria.

Uczestnicy reprezentujący szkoły podstawowe rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, a młodzież reprezentująca gimnazja test wielokrotnego wyboru. Zarówno jedni i drudzy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, a zwłaszcza pierwszeństwem na skrzyżowaniach oraz umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Po części teoretycznej, każdy z uczestników pokonywał tor składający się z 6 przeszkód oraz przejeżdżał przez Miasteczko Ruchu Drogowego. Po przeprowadzeniu eliminacji wyniki kształtują się następująco:

kategoria szkół gimnazjalnych:

 • I miejsce – Gimnazjum w Szopie – awans do eliminacji wojewódzkich
 • II miejsce – Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Przyjaźni
 • III miejsce – Zespół Szkół w Miechucinie
 • IV miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach
 • V miejsce – Gimnazjum Publiczne w Somoninie
 • VI miejsce – Publiczne Gimnazjum w Kamienicy Szlacheckiej
 • VII miejsce – Gimnazjum w Pomieczynie
 • VIII miejsce – Gimnazjum w Sulęczynie

kategoria szkół podstawowych:

 • I miejsce – Szkoła Podstawowa w Prokowie – awans do eliminacji wojewódzkich
 • II miejsce – Zespół Szkół w Somoninie
 • III miejsce – Szkoła Podstawowa w Sierakowicach
 • IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Miechucinie
 • V miejsce – Szkoła Podstawowa w Pomieczynie
 • VI miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach
 • VII miejsce – Szkoła Podstawowa w Sulęczynie
 • VIII miejsce – Szkoła Podstawowa w Szymbarku

Najlepszym uczestnikiem turnieju w kategorii szkół podstawowych został – Dominik Szutenberg, a w kategorii szkół gimnazjalnych – Grzegorz Bulczak. Wręczenia nagród dokonał burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński. Każdy z uczestników turnieju otrzymał nagrodę rzeczową, dyplom, najlepsze drużyny puchary, a najlepsi uczestnicy turnieju rowery.

Zwycięskim drużynom życzymy udanego startu w eliminacjach wojewódzkich!