{phocagallery view=category|categoryid=597|limitstart=0|limitcount=8|pluginlink=1}

Nasi uczniowie 8 maja wzięli udział w pikniku, który był wynikiem realizacji projektu współtworzonego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "Szkoła daje więcej". Jak wiadomo, nasi uczniowie w bieżącym roku szkolnym uczestniczyli w przeróżnych dodatkowych zajęciach. Były to zajęcia rozwijające dla uczniów ze szkół podlegających Gminie Kartuzy. Dzieci otrzymały niespodzianki w postaci koszulek, długopisów, kostek rubika. Jak piknik, to również soczki i przepyszny tort.

Podczas kilkugodzinnego pikniku dzieci uczestniczyły w różnego rodzaju konkursach naukowych, sportowo - sprawnościowych typu: szybciej, dalej, mocniej. Jak piknik naukowy, to nie mogło zabraknąć spotkania z naukowcem i pokazu naukowego.

Pogoda dopisała, uczniowie świetnie się bawili i jednocześnie zdobywali wiedzę. Dzień minął w miłej i przyjemniej atmosferze, a często powtarzającymi się określeniami tego dnia wśród dzieci było: "super, fajnie, naukowo".