{phocagallery view=category|categoryid=586|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

14 kwietnia reprezentacja naszej szkoły w składzie Martyna Kamińska, Jakub Adamczyk i Dominik Konkol z kl. VIb wzięli udział w I Gminnym Konkursie Wiedzy o Franciszku Trederze - patronie Muzeum Kaszubskiego, zorganizowanym przez Muzeum Kaszubskie wraz z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Kaszubskiego im. F. Brzezińskiego w Kartuzach pod patronatem Burmistrza Kartuz.

Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązywanie testu wiedzy o życiu i działalności założyciela muzeum, krzyżówki z wiedzy o regionie oraz namalowanie gęsim piórem portretu Franciszka Tredera.

W gronie 9 startujących w konkursie drużyn nasz zespół zajął IV miejsce. Nagrody i podziękowania laureatom i wszystkim uczestnikom wręczył Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz.