{phocagallery view=category|categoryid=581|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 9 kwietnia 2015 r. w Kartuskim Centrum Kultury odbyły się gminne eliminacje 44 Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Celem konkursu było poznawanie i popularyzacja literatury, tradycji i folkloru kaszubskiego oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej. Konkurs stworzył recytatorom okazję do indywidualnej wypowiedzi artystycznej. Przesłuchania recytatorów odbyły się w pięciu kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik musiał pamięciowo opanować dwa utwory, które powstały w języku kaszubskim: wiersz i fragment prozy. Recytacjom uważnie przysłuchiwało się jury w składzie: Emilia Reclaf, Karolina Serkowska i Hubert Hoppe. Naszą szkołę w konkursie godnie reprezentowały uczennice zerówki: Zofia Mielewczyk i Amelia Kwidzińska oraz uczniowie kl. III: Kinga Rasch, Liwia Tobys i Marcin Kąkol, a także uczniowie kl. VIb: Kinga Zwara, Jakub Adamczyk i Dominik Kąkol. Nasi recytatorzy byli świetnie przygotowani do konkursu i w swoich kategoriach zajęli wysokie lokaty:

  • I miejsce - Kinga Rasch
  • I miejsce - Kinga Zwara
  • II miejsce -Zofia Mielewczyk
  • III miejsce - Amelia Kwidzińska

Gratulujemy sukcesu i życzymy laureatkom I i II miejsca powodzenia w eliminacjach powiatowych!