{phocagallery view=category|categoryid=579|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

1 kwietnia, to nie prima aprilis, uczniowie klas szóstych rozwiązywali testy. W tym roku nastąpiły zmiany, a mianowicie był wyraźny podział na część humanistyczną i część matematyczną. Po raz pierwszy będzie podany wynik w procentach. Nowością był również test z języka angielskiego.
W części humanistycznej uczniowie pracowali w oparciu o tekst "Słonie i inne mądrale" - artykuł z Newsweeka. Do napisania mieli opowiadanie, natomiast w części matematycznej pojawiły się między innymi rachunki, zadania ze skalą.
Nasi uczniowie ogólnie byli zadowoleni z wykonanych zadań. Część z nich uznała, że był to łatwy test. Zobaczymy w czerwcu i nadal trzymamy kciuki.