{phocagallery view=category|categoryid=569|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

25 marca w naszej szkolnej czytelni odbył się VI Gminny Konkurs Czytania dla uczniów klas II i III szkół podstawowych "Czytam, więc jestem". W tym roku wzięło w nim udział 7 szkół gminy Kartuzy. Celem konkursu było przede wszystkim promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz rozwijanie umiejętności prezentowania przez uczniów swoich zdolności.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym dzieci czytały teksty przyniesione przez siebie. Następnie komisja spośród 13 uczestników wybrała 7 najlepszych, którzy przeszli do drugiej części. Na tym etapie uczniowie zetknęli się z nowym tekstem przygotowanym przez organizatora. Jury w składzie: pani Dorota Wilczewska (ZSP Przodkowo), pani Agnieszka Pacocha (Biblioteka Pedagogiczna), pani Małgorzata Węsierska (Biblioteka Publiczna) wyłoniły Mistrza Pięknego Czytania, a został nim Maciej Grajkowski ze Szkoły Podstawowej w Mirachowie. Postanowiono również przyznać dwa równorzędne II miejsca i nie przyznawać miejsca III. Wicemistrzami zostali: Agata Bielecka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach oraz Mateusz Formela z ZKiW w Dzierżążnie. Wyróżniono także Piotra Kaszubę ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie i Judytę Drywa ze Szkoły Podstawowej w Łapalicach. Nagrody i dyplomy, które wręczył dzieciom dyrektor szkoły pan Piotr Kloczkowski, czekały na wszystkich uczestników konkursu, który przebiegał w niezwykle przyjaznej atmosferze.

Organizatorki konkursu, pani Justyna Adamczyk i pani Ewa Reglińska, serdecznie dziękują wszystkim nauczycielkom, które przygotowały uczniów i zechciały wziąć udział w naszym przedsięwzięciu. Zapraszamy w przyszłym roku.