{phocagallery view=category|categoryid=566|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Kaszubski Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca "Słunôszka" co roku odwiedza kartuskie przedszkola prezentując kulturę Kaszub poprzez taniec i śpiew. W tym roku wystąpił w przedszkolach "Muchomorek" oraz "Kubuś Puchatek". Zaprezentował swój dorobek artystyczny między innymi tańce: "Szewca", "Kutrową Polkę" oraz "W Kartuzach wesele". Marta Plichta pięknie zaśpiewała "Nuty kaszubskie", a p. Wioletta Stoltmann omówiła elementy i znaczenie kolorów w hafcie kaszubskim. Członkowie zespołu pokazali różnice między strojami dziewcząt i chłopców. Największe jednak zainteresowanie wzbudziły wśród maluchów diabelskie skrzypce, na których chętnie dzieci próbowały swoich zdolności muzycznych.

Przed zespołem kolejne występy w przedszkolach.