{phocagallery view=category|categoryid=564|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

We wtorek 17 marca było nam zielono, a to za sprawą Dnia Św. Patryka – patrona Irlandii. Już w poniedziałek na szkolnych korytarzach zawisnęły kolorowe plakaty zawierające ciekawostki związane z Irlandią i życiem św. Patryka. Dzień Świętego Patryka jest w Irlandii dniem wolnym od pracy, a najważniejszą tradycją obchodów jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego koloru wyspy i symbolizujący koniczynę przypisaną tradycyjnie Świętemu Patrykowi. Z ideą tego dnia uczniowie byli zapoznawani zarówno na lekcjach języka angielskiego jak i na zajęciach unijnych realizowanych w ramach projektu "Szkoła daje więcej". Obchody patrona Zielonej Wyspy przybliżył nam również uczniowski występ klasy VIb pod opieką pani Agaty Gańskiej. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, a kilkunastu słuchaczom, którzy udzielili prawidłowych odpowiedzi na dodatkowe pytania, udało się zdobyć zieloną koniczynkę – symbol św. Patryka. Uczniowie klas IV - VI przystąpili do konkursu dotyczącego wiedzy o św. Patryku. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą, walka o pierwsze miejsca była wyjątkowo emocjonująca i zawzięta. Aby rozstrzygnęły się ostateczne wyniki konkursu część uczniów musiała wziąć udział w dogrywce. Oto zwycięzcy konkursu:

  • I miejsce – Dominik Konkol z klasy 6b
  • II miejsce – Maksymilian Jarzębiński i Jakub Adamczyk z klasy 6b
  • III miejsce – Fabian Wódczyński z klasy 4b

Gratulujemy zwycięzcom!