{phocagallery view=category|categoryid=562|limitstart=0|limitcount=8|pluginlink=1}

W dniu z 13 na 14 marca 2015 r. (noc z piątku na sobotę), w godzinach od 19:00 do 7:00 w naszej szkole odbyła się "Matematyczna Noc z ∏". Miała ona na celu pokazanie uczniom matematyki jako wspaniałej przygody. Wzięli w niej udział uczniowie klasy Va i IIa, pod opieką pani Hanny Grzenkowskiej i pani Joanny Bemowskiej. Uczniowie zapoznali się z historią i rozwojem liczby ∏, wysłuchali wiersza W. Szymborskiej "Liczba ∏", układali puzzle z kolorowego papieru przedstawiające literę ∏. Następnie odwiedziły Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, gdzie zostały bardzo mile przyjęte przez panią dyrektor Grażynę Maczulis i nauczycieli tam pracujących w tym panią Elwirę Furman. Na początku obserwowali doświadczenia przygotowane przez młodzież z LCNK, rozwiązywali krzyżówki, rebusy, odbyły się też zabawy matematyczne, gry i konkursy. Nasi uczniowie przy pomocy starszych kolegów rozwiązywali zagadki detektywistyczne. Nie zabrakło też nagród i słodkiego poczęstunku.

Potem udaliśmy się na zajęcia do Kaszubskiego Muzeum w Kartuzach, gdzie zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez panią dyrektor Barbarę Kąkol. Uczniowie wzięli udział w zabawach i grach matematycznych przygotowanych w języku kaszubskim i języku polskim. Odbył się też piknik z pizzą.

Po powrocie do szkoły przygotowaliśmy klasę zerówki do "nocy z ∏". Następnie uczniowie mieli możliwość udziału w zabawach ruchowych i grach planszowych.

Myślę, że "noc z ∏" utkwi w pamięci każdego ucznia, a na drugi rok uczestników będzie jeszcze więcej.