{phocagallery view=category|categoryid=555|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Bardzo podobała się mi wycieczka do Gdańska. W Centrum Hewelianum zobaczyłam niesamowite wynalazki i makiety. Robiłam fajne zdjęcia i kręciłam ciekawe filmiki. Byliśmy na interesujących zajęciach dotyczących ciekłego azotu, poznaliśmy jego właściwości oraz zastosowania. Po zajęciach w Hewelianum udaliśmy się do Ośrodka Kultury Morskiej. Tam świetnie się bawiliśmy. Czułam się jak kapitan na statku. Wycieczka zakończyła się mini wspinaczką. Uważam wyjazd klasowy za bardzo udany.

Oliwia Lewicka kl. IIIb

We wtorek z naszą klasą byliśmy na wycieczce w Centrum Hewelianum w Gdańsku. Jest to miejsce historii Fortu Góry Gradowej, w której mieliśmy okazję zobaczyć, a nawet dotknąć różne eksponaty. Byliśmy też na lekcji podczas której pani pokazywała właściwości ciekłego azotu. Pojechaliśmy również do Ośrodka Kultury Morskiej jest to centrum edukacji morskiej. Była to ciekawa i pouczająca wycieczka, która mi się podobała.

Eliza Pioch kl. IIIb

Dnia 3 marca 2015 r. wybraliśmy się na klasową wycieczkę do Gdańska. Na początku pojechaliśmy do Centrum Hewelianum. Podziwialiśmy interaktywną wystawę, która bardzo mi się podobała. Mają uwagę przykuła lornetka, która po włożeniu dwóch obrazków pokazywała tylko jeden. Wzięłam udział w różnych eksperymentach. Następnie udaliśmy się do Ośrodka Kultury Morskiej, gdzie również była wystawa interaktywna. Przebieraliśmy się w różne stroje. Z moją przyjaciółką Agatą bawiłyśmy się na drewnianym statku. Później wraz z panią udaliśmy się na zjeżdżalnię ratunkową. Bezpiecznie wróciliśmy do Kartuz. Wycieczkę uważam za udaną. Bardzo mi się podobała.

Karmelita Kerschnik kl. IIIb

Wczoraj byłam na szkolnej wycieczce z klasą w Gdańsku. Zwiedziliśmy dwa miejsca: Centrum Hewalianum oraz Ośrodek Kultury Morskiej. Bardzo podobało mi się kierowanie statkiem oraz zabawa zdalnie sterowanymi motorówkami. Interesujące były też zajęcia edukacyjne z azotem "W krainie lodu i śniegu" oraz wystawa dotycząca energii. To była świetna zabawa!

Nicola kl. IIIa