{phocagallery view=category|categoryid=548|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

19 lutego obchodziliśmy urodziny naszego patrona Mikołaja Kopernika. A jak urodziny, to uroczysta akademia, którą w tym roku przygotowali uczniowie klas czwartych pod czujnym okiem wychowawczyń p. M. Badowicz oraz p. J. Radomskiej. Był to montaż słowno - muzyczny, który słowem i muzyką przypomniał życie i działalność naszego patrona. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Kartuz p. Mieczysław - Grzegorz Gołuński, przewodniczący Rady Miejskiej p. Andrzej Pryczkowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach p. Edmund Kwidziński, prezes oddziału ZNP Kartuzy p. Stanisław Miłosz, była dyrektor szkoły p. Danuta Rek, przewodniczący Rady Rodziców p. Stanisław Markowski, dyrektor Szkoły Muzycznej w Kartuzach p. Sebastian Szuman oraz przedstawicielka Rady Rodziców p. Magdalena Wódczyńska. Po części artystycznej głos zabrał pan burmistrz, który podziękował uczniom za przygotowaną uroczystość i podkreślił jak ważną postacią był Mikołaj Kopernik, zaś na ręce dyrektora szkoły p. Edmund Kwidziński wręczył maskotkę - psa strażaka.

W tym dniu odbył się także, już po raz trzeci Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs "Copernicus" 2015, zaś uczniowie z klas 0 - 3 wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Działalności Mikołaja Kopernika. Z każdej klasy w konkursie wzięło udział po troje uczniów. Pozostałe dzieci dopingowały swoich kolegów oklaskami. Wszyscy wspaniale odpowiadali na trudne pytania związane z życiem naszego patrona. Wykazali się niesamowitą wiedzą. Nawet daty nie sprawiły im żadnych trudności. W konsekwencji każda z klas zdobyła taka samą ilość punktów. Uczestnicy otrzymali nagrody w postaci puzzli, kolorowanek i notesów związanych tematycznie z kosmosem. Była też słodka niespodzianka i gromkie brawa od publiczności.

{phocagallery view=category|categoryid=549|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Był to ważny dzień w kalendarium szkoły, któy upłynął w miłej i uroczystej atmosferze.