{phocagallery view=category|categoryid=547|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

19 lutego, w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły, odbyła się III edycja Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu "Copernicus" 2015 pod honorowym patronatem Burmistrza Kartuz. Celem konkursu było wyłonienie spośród uczestników najwszechstronniejszego ucznia, który wykazał się rozległą wiedzą z różnych dziedzin nauki (matematyki, przyrody, historii i języka polskiego), umiejętnością analitycznego i kreatywnego myślenia oraz wiadomościami o życiu i dziele wielkiego astronoma, patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika.

Organizacją konkursu zajęły się polonistki p. Hanna Grzenkowska i p. Danuta Milewczyk - pomysłodawczyni konkursu, które nie tylko przygotowały test na wzór testu dla uczniów kończących szkołę podstawową tematycznie związanego z postacią Kopernika i astronomią oraz zestawy pytań za 1 lub 3 punkty z zakresu matematyki, przyrody, historii i języka polskiego, ale również zadbały o miłą atmosferę i iście sportową rywalizację.

O tytuł "Copernicusa 2015" ubiegało się 10 uczniów z pięciu szkół gminy Kartuzy: Szkoły Podstawowej w Prokowie, Dzierżążnie, Kiełpinie, Szkoły Podstawowej Nr 5 w Kartuzach oraz gospodarzy. Po emocjonującej rywalizacji bardzo dobrze przygotowanych uczestników jury w składzie: p. Lucyna Wrzołek - Brunke, p. Katarzyna Laska - Dompke, p. Ewelina Kowalkowska, p. Hanna Wicka wyłoniło zwycięzców. To oni idą w ślady Kopernika, człowieka wszechstronnie wykształconego:

  • tytuł Copernicusa 2015 zdobyła Amelia Czerwińska ZKiW w Dzierżążnie
  • tytuł I wicemistrza zdobyła Michalina Pazik ZKiW w Dzierżążnie
  • tytuł I wicemistrza zdobył Jakub Klinkosz ZSz w Kiełpinie

Puchar dla Copernicusa 2015, nagrody rzeczowe dla laureatów oraz upominki dla wszystkich uczestników ufundowane przez Burmistrza Kartuz i Radę Rodziców z dyplomami przygotowanymi przez organizatorów wręczył pan dyrektor oraz organizatorki konkursu.
Gratulujemy uczestnikom, a zwłaszcza laureatom wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności na miarę naszego patrona Mikołaja Kopernika!