{phocagallery view=category|categoryid=540|limitstart=0|limitcount=1|pluginlink=1}

Dnia 28 stycznia 2015 r. uczniowie klasy VIa i VIb pojechali do Gdańska do NOT - u na przedstawienie Joanny Gerigk "To nie była Wigilia". Spektakl powstał na podstawie artykułu znalezionego w gazecie, który dotyczył autentycznej sytuacji śmierci bezdomnego na klatce schodowej w Warszawie. Jednak to wydarzenie było tylko punktem wyjścia. Aktorzy razem z publicznością stworzyli trzy alternatywne zakończenia. Decyzja, które z nich będzie ostateczne, należała do młodych widzów. Cały spektakl wyglądał na improwizację, w której grający próbowali dojść do porozumienia, znaleźć wyjście z sytuacji, budując pełne humoru i zaskakujące sceny. Do trzech możliwych zakończeń dochodzili różnymi sposobami wykorzystując znane im techniki oraz strategie dramy.
Spektakl pokazał uczniom różne możliwości rozwiązywania konfliktów, jak i dał przykłady pozytywnych zachowań w trudnych sytuacjach oraz pozwolił na zabranie głosu czy podjęcie decyzji. Była to niecodzienna lekcja, która pobudziła wyobraźnię i wrażliwość, uczyła twórczej aktywności, kształciła umiejętności współpracy z innymi ludźmi.