{phocagallery view=category|categoryid=535|limitstart=0|limitcount=4}

30 stycznia w bibliotece szkolnej miała miejsce uroczystość pasowania pierwszoklasistów na czytelników. Dzieci obejrzały krótkie przedstawienie, w którym pojawiały się znane postaci z bajek. W świat książek wprowadzał ich biblioteczny Skrzat, czyli Ania Knop oraz młodzi aktorzy: Kinga Zwara, Wiktoria Dawidowska i Martyna Kamińska. Pierwszaki poznały zasady korzystania z biblioteki i złożyły obietnicę, iż zawsze będą szanować książki. Przypieczętowały swoje przyrzeczenie składając odcisk palca na dużej „mądrej księdze”, którą na pożegnanie wzięły ze sobą do klasy. Punktem kulminacyjnym było oczywiści wybranie spośród specjalnie przygotowanej biblioteczki pierwszaka tej jedynej książki, którą wypożyczyli do domu na ferie. Uczniowie odwdzięczyli się za miło spędzony czas w bibliotece wręczając na ręce Skrzata słodki upominek.
Życzymy pierwszoklasistom dużo wspaniałych chwil spędzonych w świecie książek!