{phocagallery view=category|categoryid=530|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Tym razem zespół teatralny Świetliki pod kierownictwem p. Gabrieli Jankowskiej wystąpił na elbląskiej scenie Młodzieżowego Domu Kultury. To tam 17 stycznia 2015 r. odbył się XX Przegląd Przedstawień Kolędniczych, Misteriów Bożonarodzeniowych, Jasełek oraz Szopek Noworocznych MDK 2015 r. Celem konkursu było kontynuowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, prezentacja przedstawień kolędniczych, a także zainteresowanie dzieci i młodzieży teatrem obrzędowym. Świetliki do Elbląga wybrały się ze spektaklem jasełkowym pt: "Przyjdź Panie Jezu". Musiały się tam zmierzyć z zespołami ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych działających na terenie województwa warmińsko - mazurskiego. Wszyscy uczestnicy przeglądu byli oceniani przez profesjonalne jury składające się z aktorów Teatru im. A. Sewruka w Elblągu. Występ naszych uczniów zachwycił zgromadzoną publiczność oraz jurorów. W perfekcyjny sposób ukazali historię narodzin Pana Jezusa łącząc przeszłość z teraźniejszością. Ich wykonanie oceniono bardzo wysoko, jednocześnie zwrócono uwagę na niezwykłe umiejętności aktorskie członków zespołu. Za swój występ zostali nagrodzeni I miejscem. To już kolejny sukces w tym roku szkolnym naszych młodszych kolegów - uczniów z klasy IIIc. Cieszymy się, że godnie reprezentują szkołę poza naszym województwem. Gratulujemy!