{phocagallery view=category|categoryid=520|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Cztery szkoły z Polski północnej zostały zakwalifikowane do wspólnego programu Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Związku Zapaśniczego „Zapasy Sportem Wszystkich dzieci". Głównym celem tego programu jest wszechstronny rozwój sportowy dzieci w szkołach podstawowych. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach w dowód uznania za wieloletnią pracę z młodzieżą w zapasach, została zakwalifikowana do tego programu.

W kartuskiej „Dwójce" zaczynali swe treningi późniejsi medaliści mistrzostw polski oraz reprezentanci na Mistrzostwach Europy i Świata w zapasach: Oskar Mejer, Rafał Formella, Aleksander Mielewczyk, Nikodem Drewa oraz tegoroczny Mistrz Świata Kadetów – Krzysztof Niklas.

09 grudnia 2014 r. w Białogardzie rozegrane zostały zawody sprawnościowe pomiędzy szkołami, które zostały zakwalifikowane do programu. Uczniowie z „Dwójki" pod opieką p. Bartłomieja Pryczkowskiego wygrali rywalizację zajmując bezkonkurencyjnie pierwsze miejsce. Wygrana cieszy tym bardziej, iż Polski Związek Zapaśniczy wyznaczył za pierwsze miejsce nagrodę o wartości 15 000 zł, a jest nią mata zapaśnicza dla szkoły, z której korzysta się zarówno na zajęciach sekcji zapaśniczej jak i na lekcjach wychowania fizycznego.

Warto zauważyć, iż „Dwójka" jest jedną ze szkół, w których nie ma klas o profilu sportowym, a mimo to co roku uczniowie osiągają sukcesy w wielu konkurencjach. Warto przypomnieć chociażby o zdobyciu II miejsca w wojewódzkim finale w sztafetowych biegach przełajowych chłopców, wygranie eliminacji wojewódzkich oraz udział w finale Ogólnopolskiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, który odbył się w Warszawie, czy też zajęcie II miejsca w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół w Zapasach.