{phocagallery view=category|categoryid=524|limitstart=0|limitcount=3|pluginlink=1}

Wszystko zaczęło się od lekcji polskiego, na której klasa VIa omawiała fraszkę Jana Kochanowskiego "Na zdrowie". W ramach pracy domowej uczniowie sami spróbowali napisać fraszkę promującą zdrowy styl życia. Prace okazały się na tyle ciekawe, by wykorzystać je do wykonania folderu, ulotki, broszury, które zachęcą dzieci do dbałości o swoje zdrowie poprzez stosowanie zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej na konkurs Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kartuzach "Bądźmy zdrowi". Wystarczyło tylko do gotowych tekstów dodać odpowiednie elementy graficzne, całość przedstawić w postaci folderu, broszury bądź ulotki, wybrać trzy najlepsze prace i wysłać do organizatora.

Prace naszych uczniów zachwyciły komisję konkursową zarówno pod względem poprawności merytorycznej, pomysłowości, czytelności przekazu i estetyki wykonania. Laureatką I miejsca została Amelia Fijałkowska, II miejsce zdobyła praca Beniamina Dobki.

W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną laureaci otrzymali dyplomy i cenne upominki rzeczowe od organizatora. Była to dla nich bardzo miła przedświąteczna niespodzianka. Gratulujemy Amelii i Beniaminowi sukcesu!