{phocagallery view=category|categoryid=525|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

"Przyjdź Panie Jezu" to tytuł przedstawienia jasełkowego przygotowanego przez zespół teatralny "Świetliki". Jasełka są nietypowe ze względu na miejsce akcji. Jest nim dworzec kolejowy. Jak w krzywym zwierciadle mogliśmy obserwować nasze zachowania i nawyki. I oczywiście cud Narodzenia Pańskiego. W bardzo niekonwencjonalny sposób mali aktorzy, którymi są uczniowie z klasy IIIc, ukazali tematykę Świąt Bożego Narodzenia, umiejętnie łącząc teraźniejszość z historią. Na dworcu głównym, przy dźwiękach odjeżdżających pociągów toczy się akcja, w której trzy cnoty boskie: wiara, nadzieja i miłość wraz z Józefem i Maryją starają się przemówić do anonimowego tłumu i zaprosić ich do maleńkiej stajenki nieopodal dworca. Tak więc, byliśmy świadkami ludzkiej obojętności wobec potrzeby wsparcia biednych, bezdomnych, skrzywdzonych i samotnych. Przedstawiona tu historia z pewnością zainspirowała widzów do przemyśleń, że Bóg rodzi się w sytuacjach dnia codziennego, poprzez pomoc innym ludziom, a szczególnie najuboższym i bezdomnym. Najważniejsze jest płynące z tej opowieści przesłanie, by nigdy nie pozostawać obojętnym na ludzką krzywdę i by pamiętać, że Boże Narodzenie to czas, kiedy dobro zwycięża zło, a światło pokonuje mrok. Tę niezwkłą historię narodzin Pana Jezusa mieli okazję obejrzeć uczniowie i pracownicy szkoły, rodzice naszych uczniów, pensjonariusze Domu Opieki Społecznej w Kobysewie, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Kartuzach oraz członkowie Związku Kombatantów. Scenariusz przedstawienia oraz efekty muzyczne opracowała opiekunka zespołu p. Gabriela Jankowska, a o scenografię zadbała p. Beata Żaczek i p. K. Gołąbek. Gratulujemy Świetlikom udanego występu!