{phocagallery view=category|categoryid=513|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Po raz drugi uczniowie klas szóstych pisali próbny sprawdzian, który ma między innymi oswoić uczniów z nową formą testu, zgodną z nową podstawą programową. To także czas, aby uczniowie przypomnieli i utrwalili sobie zdobytą wiedzę. To także czas, aby zastanowić się nad tym, jakie są braki w wiedzy.

Tematem przewodnim z części humanistyczno - matematycznej było rycerstwo i czasy średniowiecza. Uczniowie mieli do napisania opowiadanie i oczywiście powinni wykazać się wiedzą z historii, przyrody i matematyki. Po godzinnej przerwie młodzież zmierzyła się z językiem angielskim.

Na gorąco zapytaliśmy kilku uczniów, co sądzą o próbnych teście:

• Wiktoria z VIa: - Test był średnio trudny. Dla mnie najtrudniejsze były zadania z treścią. Najmniej problemów sprawił mi język angielski.
  • Krzysztof VIa: - Uważam, że test był łatwy, ale najwięcej problemów miałem z napisaniem wypracowania.
  • Weronika z VIb: - W mojej ocenie wszystko było łatwe. Nic mi nie sprawiło problemów.

Kochani uczniowie, będziemy za was trzymać kciuki na tym właściwym, kwietniowych teście. Nie spuszczajcie z tonu, uczcie się na bieżąco, a będzie dobrze.