{phocagallery view=category|categoryid=509|limitstart=0|limitcount=8|pluginlink=1}

"Niech ten koncert trwa i trwa" - takimi słowami przywitała wszystkich p. Regina Stark, była nauczycielka i pomysłodawczyni koncertu charytatywnego "Dzieci Dzieciom", która została zaproszona na koncert przez dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach p. Piotra Kloczkowskiego. Symbolicznym bukietem róż dyrektor podziękował za wspaniały pomysł, który przyjął się i już 14 lat jest w szkole realizowany.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło burmistrza Kartuz p. Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego, Komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Kartuzach p. Edmunda Kwidzińskiego, ks. proboszcza Piotra Krupińskiego, przewodniczącego Rady Rodziców p. Stanisława Markowskiego oraz prezesa Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego p. Kazimierza Formela. Nie osobiście, ale całym sercem była z nami p. Henryka Krzywonos –Strycharska, która przekazała dla uczniów szkoły gry planszowe.
W przepięknej scenografii XIV koncert pod hasłem "Zostań Aniołem Dobra" rozpoczęli uczniowie, którzy przygotowali występy pod okiem swoich wychowawców. Jako pierwszy powitał wszystkich zespół "Słunôszka". Dzieci śpiewały, tańczyły, a w przerwach pomiędzy ich występami odbywała się licytacja fantów, którą prowadziły p. H. Grzenkowska i p. M. Wódczyńska. Gorąca atmosfera i szczytny cel jakim było zebranie pieniędzy na paczki dla rodzin potrzebujących, otwierały portfele licytujących.
Również dużym powodzeniem cieszyły się stoiska z fantami, które trafiły do nas od rodziców uczniów i różnych sponsorów. Wśród nich można było zakupić praca wykonane przez dzieci i rodziców: bombki, choinki i inne świąteczne dekoracje. Kawiarenka sprzyjała miłej i iście świątecznej atmosferze, w której można było kupić ciasto, wypić kawę, herbatę. Magia Świąt Bożego Narodzenia działała na wszystkich. Tych, którzy wsparli akcję i tych, którzy przybyli, by popatrzeć i wysłuchać, tego co przygotowały dzieci, było bardzo dużo. Kwota zebrana podczas tegorocznego koncertu to ponad 10 000 zł.
Scenariusz uroczystości przygotowały p. G. Jankowska, p. J. Kupper oraz p. P. Kosznik. Jednak w przygotowanie koncertu zaangażowana była cała społeczność szkoły z dyrekcją szkoły na czele, bo przecież pomaganie innym jest niemal naszym obowiązkiem.

Dziękujemy wszystkim Aniołom Dobra za przybycie i wsparcie tak szczytnego celu.

Magia dobra działa, jeżeli my tego będziemy chcieli, a koncert niech trwa i trwa!