{phocagallery view=category|categoryid=511|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

28 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim konkursie recytatorskim fraszek i wierszy Ewy Warmowskiej organizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny „Mała Szkoła w Szopie" oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Bącka Huta. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Ewy Warmowskiej oraz upowszechnianie kultury żywego słowa. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie uczący się języka kaszubskiego: Marcin Kąkol z klasy 3b, Kinga Zwara i Jakub Adamczyk z klasy 6b, dlatego też zaprezentowali po dwa kaszubskie utwory poetki.

Podczas konkursu panowała miła i serdeczna atmosfera. Na uwagę zasługuje fakt, że uczestnicy konkursu byli oceniani między innymi przez samą autorkę prezentowanych wierszy i fraszek. Konkurencja w tym roku była ogromna, ponad 190 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę i zdobyli nowe doświadczenie.

Reprezentantom naszej szkoły gratulujemy dobrego występu.