{phocagallery view=category|categoryid=499|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Szóstoklasiści w środę pisali próbny sprawdzian. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ale jest to rocznik, który po raz pierwszy zmierzy się z nowym typem sprawdzianu, zgodnie z nową podstawą programową. Próbny egzamin składał się z dwóch części: humanistyczno - matematycznej oraz z języka angielskiego.

Co niektórzy uczniowie przeżywali pisanie sprawdzianu zaś inni podeszli w sposób lekki bez emocji. Motywem przewodnim z języka polskiego był "Olimp - siedziba bogów". Dopiero po sprawdzeniu prac okaże się, czy dla naszych uczniów był to test łatwy, czy też nie.

Próbne testy są dobrą metodą przygotowania dzieci do egzaminów. Pozwalają zmniejszyć stres i ukierunkowują na to czego się uczyć i jak rozwiązywać problematyczne zadania. Czekamy na wyniki i do pracy kochani uczniowie!