{phocagallery view=category|categoryid=496|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W ramach zajęć z języka kaszubskiego uczniowie klasy VIb na warsztatach w Muzeum Kaszubskim malowali bombki w kaszubskie wzory, które przeznaczyli na kiermasz świąteczny koncertu charytatywnego Dzieci - Dzieciom. Była to już kolejna wizyta w muzeum, ale i tym razem niezwykle ciekawa. Okazało się, że wcale nie jest tak łatwo przenieść na kulistą bombkę zaprojektowany wzór z elementów haftu kaszubskiego i pomalować go farbami o konsystencji bardzo płynnej w stosunku do kredek. Przy okazji porozmawialiśmy sobie o ozdobach choinkowych wykonywanych dawniej przez Kaszubów, zwyczajach adwentowych, bożonarodzeniowych i noworocznych.

Jeśli chcesz mieć w domu niezwykłe dzieło, oryginalną, jedyną w swoim rodzaju bombkę, przyjdź 5 grudnia do naszej szkoły na wyjątkowy koncert i bożonarodzeniowy kiermasz. Tam będziesz mógł kupić lub zlicytować wyjątkowe świąteczne gadżety, w tym samodzielnie wykonane przez naszych uczniów małe arcydzieła!