{phocagallery view=category|categoryid=497|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dzień 22 listopada 2014 r. okazał się bardzo szczęśliwym dla zespołu teatralnego Świetliki. Pod opieką p. G. Jankowskiej, p. K. Gołąbek, p. B. Żaczek i p. K. Brzeskiej, w towarzystwie uczniów uczących się języka kaszubskiego z kl. Ia, wybrali się na wycieczkę do Wejherowa i Redy. W Wejherowie zwiedzili Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej, mieszczące się w siedzibie Pałacu Przebendowskich oraz uczestniczyli w warsztatach z zakresu sztuki ludowej na Kaszubach. Oglądając wystawy i zgromadzone eksponaty w znacznym stopniu zgłębili swoją wiedzę na temat kaszubskich instrumentów muzycznych oraz bliżej poznali postać Aleksandra Majkowskiego i Gerarda Labudy. Pobyt w muzeum dostarczył uczniom wiadomości nie tylko z zakresu języka kaszubskiego ale również historii, muzyki i plastyki. Po zwiedzeniu muzeum i spacerze po pięknym parku wejherowskim Świetliki udały się do Redy, aby wziąć udział w XIII Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Celem konkursu była edukacja i animacja w zakresie kultury teatralnej oraz konfrontacja i ocena działań artystycznych teatrów amatorskich. Oceny występów dokonywało trzyosobowe jury składające się z aktorów Teatru Wybrzeże oraz Teatru Gdynia Główna. Ocenie podlegał dobór scenariusza, gra aktorska, ruch sceniczny, technika sceny i reżyseria oraz kreatywne podejście do wybranego repertuaru. Liczył się pomysł i aranżacja. Nasze Świetliki, które skupiają tylko uczniów klasy IIIc, przedstawiając bajkę o Zimowej Pani wywalczyły I miejsce, natomiast Liwia Tobys odgrywająca rolę głównej bohaterki uzyskała wyróżnienie indywidualne za grę aktorską. Udział w konkursie był wielkim przeżyciem i wyzwaniem dla małych aktorów, ponieważ był to ich pierwszy publiczny występ na prawdziwej scenie teatralnej (do tej pory występowali w towarzystwie uczniów starszych i odgrywali role drugoplanowe). Uczniów do występów przygotowała p. G. Jankowska, a o scenerię zadbała p. K. Gołąbek i p. B. Żaczek. Gratulujemy Świetlikom wygranej.