{phocagallery view=category|categoryid=490|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

11 listopada uczniowie klasy VIb uczący się języka kaszubskiego w ramach obchodów Święta Niepodległości wzięli udział w grze miejskiej "Śladami ludzi i zabytków" zorganizowanej przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych i Stowarzyszenie Borowy Las dla Przyszłości. Udział poprzedziły eliminacje. Przez cztery tygodnie uczniowie odpowiadali na pytania konkursowe publikowane w "Tygodniku Kartuzy". Do eliminacji przystąpiło 12 drużyn, a do finału zakwalifikowało się 10, w tym drużyna z naszej szkoły.

Gra miała na celu przybliżenie w atrakcyjny sposób historii i kultury regionu, a w szczególności samych Kartuz. W czterech punktach zlokalizowanych na terenie Kartuz - ul. Bielińskiego, na ul. Jeziornej, przy Ławce Asesora oraz na Spiczastej Górze - uczniowie musieli wykazać się spostrzegawczością, umiejętnościami matematycznymi, czy przyrodniczymi przy rozwiązywaniu różnorodnych zadań, wymagającą też współpracy w drużynie. Organizatorzy zapewnili drobny poczęstunek, ciepłą herbatę oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników.

Nasza drużyna co prawda nie zdobyła pierwszego miejsca, ale rywalizacja, ciekawe zadania, a przede wszystkim dobra zabawa utwierdziły nas, że nauka nie musi być nudna.