{phocagallery view=category|categoryid=486|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

31 października odbył się finał X Edycji Konkursu Literacko - Plastycznego "Kaszubskie Madonny" w Ośrodku Edukacji Kaszubskiej w Starej Hucie. Konkurs Powiatowy został zorganizowany przez Kartuskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie "Akademia Głodnica" i Ośrodek Edukacji Kaszubskiej w Starej Hucie. Udział w konkursie polegał na przygotowaniu pracy plastycznej - grafiki lub pracy literackiej - opowiadania w języku kaszubskim, których tematem jest Matka Boska z Kaszub. Ogółem na tegoroczną edycję wpłynęło ponad 80 prac. Komisja Konkursowa zarówno w kategorii plastycznej jak i literackiej wyłoniła grupę równorzędnych laureatów, którzy otrzymali dyplomy i upominki. Na spotkaniu wieńczącym konkurs laureaci i ich opiekunowie otrzymali również wydane w postaci książeczki najlepsze prace literackie i plastyczne zakwalifikowane przez Komisję Konkursową. W programie uroczystości był też program artystyczny - przedstawienie w języku kaszubskim oparte na tekstach przysłanych na konkurs. Po części oficjalnej dla miłych gości przygotowano słodki poczęstunek.

Z naszej szkoły jednym z dziesięciu równorzędnych laureatów w kategorii literackiej został Jakub Adamczyk z klasy VIb, który pod opieką pani Danuty Milewczyk napisał pracę w języku kaszubskim pt. "Mòja Niebieskô Mëma". Jest to wielki sukces, tym bardziej, że nasza szkoła brała pierwszy raz udział w tym konkursie. Gratulujemy Jakubowi sukcesu!