{phocagallery view=category|categoryid=483|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

27 października uczniowie klasy Va, VIa i VIb pod opieką wychowawców wzięli udział w multimedialnej lekcji pt. "Co na ekranie z książki zostanie?", której celem było m.in. wyjaśnienie różnicy między adaptacją a ekranizacją dzieła literackiego, w jaki sposób przełożyć tekst książki na język filmu. Po zajęciach odbyła się projekcja najnowszej filmowej wersji powieści Kornela Makuszyńskiego pt. Szatan z siódmej klasy" w reżyserii Kazimierza Tarnasa.
Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli film o przygodach bohatera szkolnej lektury Adama Cisowskiego. Ta wierna adaptacja powieści przypadła uczniom do gustu.
W czasie lekcji uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o filmie, a także zostali zachęceni do konfrontacji lektury z jej adaptacją filmową. Program "Lekcje w kinie" w ciekawy sposób łączy edukację i rozrywkę, aktywizuje uczniów i realizuje założenia podstawy programowej z zakresu edukacji medialnej.