{phocagallery view=category|categoryid=467|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Uczniowie z kółka teatralnego "Teatromani" zachęcali swoje młodsze koleżanki i kolegów z "zerówek" oraz ze świetlicy szkolnej do czytania. Przygotowali do czytania fragmenty znanych i lubianych baśni, wybrali baśniowe postacie, odpowiednie stroje, a także charakteryzację i czytali. Dodatkową atrakcją był konkurs ze znajomości baśni. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą i w nagrodę od baśniowych postaci dostali słodkości. Wśród czytających byli: Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Śnieżka, Śpiąca Królewna, dziewczynka z zapałkami oraz Jaś i Małgosia. Nie zabrakło Alicji z Krainy Czarów i księżniczki Dżasminy.
Celem takiej akcji było wskazanie dzieciom, że w dzisiejszej dobie nie tylko telewizja i Internet umilają czas, ale to właśnie czytanie pozwala przenieść się w świat pięknej fantazji i pobudza wyobrażnię. Czytać każdy może.