{phocagallery view=category|categoryid=459|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W środę i piątek klasy czwarte gościły w Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach. Celem wizyty była dobra zabawa, nauka i rozwijanie wyobraźni. Temat przewodni to "(Od)kryj mnie". Już sam początek był bardzo tajemniczy. Uczniowie oczekiwali gości, którzy mieli przyjść i porozmawiać z nimi, a okazało się, że w tym czasie byli gdzie indziej. Troszkę wyjaśnienia dla tych, którzy nie są wtajemniczeni. Zaproszeni goście to postacie literackie: Pippi, Tomek Sawyer, Ambroży Kleks i Sherlock Holmes. Dzieci, podzielone na grupy, "przeniosły się" w świat tych postaci literackich i próbowały się z nimi skontaktować, namówić do powrotu. Uczniowie przyrządzali obiad w kuchni pana Kleksa, szukali skarbu w grocie, w której był Sawyer. Odwiedzili także willę Śmiesznotkę - dom Pippi, a także próbowali rozwiązać zagadkę kryminalną. Pisali listy i wysyłali e-maile. Była to wspaniała lekcja poznawania lektur szkolnych połączona z zajęciami plastycznymi, ruchowymi. Dzieci musiały wykazać się pomysłowością i wiedzą. Dziękujemy dyrekcji i paniom za bardzo mile spędzony czas, a do tego jakże owocny.