{phocagallery view=category|categoryid=438|limitstart=0|limitcount=8|pluginlink=1}

Nowy rok szkolny 2014/2015 został rozpoczęty o godzinie 9:00 uroczystym apelem szkolnym. Wszystkich przybyłych w imieniu społeczności uczniowskiej powitała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Anna Knop z klasy VIb, która odczytała list wicepremiera Piechocińskiego. Dyrektor szkoły p. Piotr Kloczkowski serdecznie powitał zaproszonych gości: sekretarza Urzędu Gminy Kartuzy - Tadeusza Nadolnego, księdza proboszcza Piotra Krupińskiego, grono pedagogiczne, rodziców oraz licznie przybyłych uczniów, w tym szczególnie pierwszaków. Serdecznymi słowami dyrektor zachęcił uczniów do nauki, przedstawił nową kadrę pedagogiczną, zapoznał ze zmianami w placówce. Ksiądz proboszcz Piotr Krupiński pięknymi słowami mówił o obowiązkach ucznia i o ważnej roli nauki w naszym życiu. W imieniu pani Burmistrz, sekretarz Urzędu Gminy Kartuzy p. Tadeusz Nadolny życzył uczniom wszystkiego najlepszego oraz przekazał pomoce dydaktyczne, gry planszowe i fantom do nauki udzielania pierwszej pomocy. Następnie poproszono o pierwszy dzwonek zwiastujący rozpoczęcie nowego roku szkolnego, po którym wychowawcy wraz ze swoimi uczniami udali się do klas na spotkanie, podczas których omówiono między innymi rocznicę wybuchu II wojny światowej, bezpieczną drogę do i ze szkoły oraz inne sprawy wychowawcze.

Drodzy uczniowie! Wszystkiego dobrego! Samych celujących i bardzo dobrych ocen, mniej stresu i pamiętajcie, że "nauka to potęgi klucz" i otwiera nam drzwi do lepszego świata.