W dniach 7-8 czerwca Marcin Konkol z klasy II b, zwycięzca eliminacji gminnych i powiatowych, reprezentował naszą szkołę w Wojewódzkim 43. Konkursie Recytatorskim Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Stanął w szranki z 53 recytatorami w sześciu kategoriach wiekowych. Zaprezentował wiersz Jana Piepki "Mrówczi" i powiastkę ze słownika Bernarda Sychty "Czemù krét nie widzé". Komisja Konkursowa w składzie: ks. prof. dr hab. Jan Walkusz – przewodniczący, członkowie: Tomasz Fopke, Zbigniew Jankowski, Stanisław Janke oraz Danuta Pioch przyznali naszemu uczniowi, reprezentantowi powiatu kartuskiego I miejsce w kategorii klas I - III. Jest to ogromny sukces, Marcin okazał się bezkonkurencyjny w swojej kategorii wiekowej, nie tylko świetnie recytuje, ale też doskonale włada językiem kaszubskim, którego uczy się na zajęciach koła regionalnego i w domu.
Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!