{phocagallery view=category|categoryid=418|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

O niezwykłym wydarzeniu, a zarazem sukcesie mogą mówić członkowie szkolnego zespołu teatralnego „Świetliki". To oni poczuli się jak prawdziwi aktorzy występując na deskach scenicznych Teatru Miniatura. To właśnie tam 26 maja odbył się XVIII Wojewódzki Konkurs Amatorskich Zespołów Teatralnych Szkół Podstawowych. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na nagraniu przedstawienia na płycie DVD i przesłanie jej do Teatru Miniatura. Jury, w skład którego wchodzili m.in. aktorzy, dokonało wyboru zespołów i zakwalifikowało je do dalszego etapu. Ta część konkursu okazała się szczęśliwa dla naszych „Świetlików". Dostali zaproszenie do udziału w finale. Spotkały się w nim najlepsze zespoły teatralne działające w szkołach podstawowych województwa pomorskiego. Nasi koledzy zaprezentowali w języku kaszubskim baśń pt.: „Królowa Śniegu". Występ w teatrze przy licznie zgromadzonej publiczności był dla nich wielkim wyzwaniem. Rewelacyjnie wcielili się w swoje role i zagrali je wręcz po mistrzowsku. Za swą nienaganną grę aktorską zostali nagrodzeni II miejscem. Występ w teatrze dostarczył im wiele wrażeń i emocji, a ponadto mieli okazję poznać teatr od „podszewki". Gratulujemy „Świetlikom" i życzymy dalszych sukcesów!