13 maja byliśmy w Gdańsku na przedstawieniu pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Jak wiadomo, powieść Lucy Maud Montgomery jest lekturą omawianą w szkole podstawowej, zatem szóstoklasiści mogli porównać powieść z przedstawieniem. Cechą główną wszystkich utworów o Ani jest niewątpliwie charyzma głównej postaci oddziałująca na całe otoczenie i zmieniająca je, dzięki czemu uważny widz, a takimi byli nasi uczniowie, może sam zestawić ją z własnymi przeżyciami i doznaniami, mógł sam dostrzec w niej swoją rówieśniczkę, której problemy i sposób zachowania wybitnie korespondują z tym czego sami doświadczają.

Po przedstawieniu był też czas na spacer po Parku Oliwskim, a także czas na zwiedzanie Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie. Wysłuchaliśmy także koncertu organowego. Ten wspaniały monumentalny instrument zachwyca dzwiękami niemal naturalnymi kukułki, słowika, szumem wiatru, pluskaniem wody i wielu innych dzwięków.