{phocagallery view=category|categoryid=406|limitstart=0|limitcount=1|pluginlink=1}

15 maja w Szkole Podstawowej w Baninie uczennice klas VI, uczące się języka kaszubskiego, Agata Goitowska, Paulina Janzen i Zofia Kiedrowska reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Powiatowym "Gdańsk legendą zaczarowany". Konkurs miał na celu popularyzację wśród uczniów legend gdańskich, rozbudzanie zainteresowania historią, architekturą, sztuką dawnego Gdańska oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej. Na zajęciach z języka kaszubskiego uczniowie poznali cztery legendy w wersji kaszubskiej Bogdana Stana oraz cztery w wersji polskiej na dodatkowych zajęciach. Konkurs wiedzy polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego znajomości legend, a konkurs komiksowy na wykonaniu komiksu, będącego ilustracją do jednej z legend gdańskich autorstwa Stana Bogdana. Zosia stworzyła przepiękny komiks do legendy pt. "O gdańskim zegarze". Naszym uczennicom gratulujemy udziału w konkursie, szczególnie Zosi, której komiks był bezkonkurencyjny i zajął I miejsce.