{phocagallery view=category|categoryid=401|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach była organizatorem konkursu plastycznego adresowanego do uczniów klas III - VI szkół podstawowych z gminy Kartuzy. Do konkursu zgłoszono 44 prace ze szkół: ZKiW z Brodnicy Górnej, SP Mirachowo, SP Łapalice, SP Staniszewo i uczniowie z naszej szkoły. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, pozytywnej profilaktyki uzależnień, rozwijanie wyobraźni oraz twórczych umiejętności dzieci i młodzieży. Prace plastyczne oceniane były w dwóch kategoriach: klas III-IV i V-VI, odznaczały się one dużą pomysłowością oraz kolorystyką. Jury powołane przez organizatora wyłoniło najciekawsze prace, które zostały nagrodzone dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego.

Kategoria - uczniowie z klas III - IV

• I m - otrzymała Oliwia Plichta kl.III, Szkoła Podstawowa Staniszewo (opiekun: Mariola Mackojć),
  • IIm – Mateusz Hinca kl. IV, Szkoła Podstawowa Nr2 Kartuzy (opiekun: Joanna Rożyńska- Kilarska),
  • IIIm – Marta Bigus kl. IV, Szkoła Podstawowa Łapalice (opiekun: Katarzyna Karwacka);
  • wyróżnienia: Bartłomiej Gosz kl. III, Szkoła Podstawowa Mirachowo (opiekun: Danuta Kwidzińska), Wiktoria Wenzel kl. IV, Szkoła Podstawowa Nr2 w Kartuzach (opiekun: Dorota Frenkiel), Julia Wenta kl. III, Szkoła Podstawowa Staniszewo (opiekun: Mariola Mackojć).

Kategoria - uczniowie z klas V - VI

• I m - Wiktoria Kuchta kl. VI, Szkoła Podstawowa Łapalice (opiekun: Katarzyna Karwacka),
  • IIm – Joanna Węsiora kl. VI, Szkoła Podstawowa Nr2 Kartuzach (opiekun: Dorota Frenkiel),
  • IIIm – Julia Tusk kl. V, Zespół Kształcenia i Wychowania Brodnica Górna (opiekun: Magdalena Tusk).

Rozdanie nagród i dyplomów odbyło się podczas szkolnej "Majówki Kaszubskiej" z rąk Burmistrza Kartuz p. Mirosławy Lehman i dyrektora szkoły p. Piotra Kloczkowskiego. Koordynatorami konkursu profilaktycznego byli: wicedyrektor szkoły p. Andrzej Karczewski i pedagog szkolny p. Dorota Konkel.