9 maja uczennice naszej szkoły w składzie: Monika Miłejko i Ola Makurat wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości H. Sienkiewicza zorganizowanym przez szkołę podstawową w Dzierżążnie, ponieważ to właśnie ich szkoła ma za patrona Sienkiewicza.
W konkursie wzięło udział dziewięć szkół. Poziom był wysoki i trzeba było wykazać się dużą wiedzą ze znajomości twórczości wyżej wymienionego pisarza. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze szkoły gospodarzy, bo to przecież ich patron i kto jak kto, ale właśnie zespół ze szkoły im. H. Sienkiewicza powinien wiedzieć jak najwięcej o swoim patronem. Naszym uczennicom również gratulujemy udziału i tego, że pogłębiły wiedzę o autorze "W pustyni i w puszczy".