{phocagallery view=category|categoryid=399|limitstart=0|limitcount=8|pluginlink=1}

Wesoło i w rodzinnej atmosferze przebiegała tegoroczna Kaszubska Majówka, która odbyła się 9 maja w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji i chociaż pogoda starała się pokrzyżować im plany, wszystko znakomicie się udało. Zarówno w budynku jak i wokół szkoły znajdowały się stoiska gastronomiczne. Na boisku można było radośnie spędzić czas bawiąc się w dmuchanym zamku i kolorowym placu zabaw. Dzięki strażakom chętne osoby próbowały swych sił w gaszeniu ognia. W budynku szkolnym dzieci mogły upiększać swoje twarze wesołymi rysunkami oraz warkoczykami, obejrzeć pokaz zapaśniczy, znalazł się również kącik dla zagorzałych szachistów, sympatyków ptaków struganych w drewnie i amatorów lalkarstwa - dzieci pod okiem instruktorki wykonywały kukiełki i pacynki. Tradycyjnie można było „wygrać szczęście" kupując szczęśliwy los.
Aby majówkowym gościom starczyło sił do korzystania z wszystkich atrakcji, wspaniałe szkolne kucharki przygotowały pyszną grochówkę, kaszubski chleb ze smalcem i ogórkiem. Niezastąpione mamy – pani Małgorzata Andrzejak i pani Danuta Wesołowska wytrwale obsługiwały grille. Działała również słodka kawiarenka, gdzie sprzedawano ciasta upieczone przez rodziców.
W tym czasie na sali gimnastycznej odbywał się pokaz uczniowskich talentów. Wiosenne piosenki, rytmiczne tańce, wesoła muzyka rozbrzmiewała w murach Dwójki. Widownię zachwyciły występy najmłodszych uczniów z oddziałów przedszkolnych. Zaprezentowały się między innymi dzieci biorące udział w zajęciach tanecznych El'dance oraz szkolny zespół regionalny „Słunôszka". Koncert prowadziły uczennice – Monika Miłejko oraz Joanna Stoltmann.
Rozegrano IV Mistrzostwa Rodziców w Rzucie Beretem. Nagrody dla zwycięscy ufundował Forma Fitness Club w Kartuzach. Gościliśmy wielu znamienitych gości i innych przyjaciół szkoły. W czasie Majówki podsumowano projekt realizowany w Szkole Podstawowej Nr 2 pod nazwą „Studnia dla południa". Rozstrzygnięto również II Gminny Konkurs Profilaktyczny „Kolory życia". Za organizację i przebieg VI Kaszubskiej Majówki w Dwójce odpowiedzialne były panie Justyna Adamczyk i Joanna Bemowska.
Z całego serca dziękujemy wszystkim rodzicom, sponsorom i przyjaciołom szkoły, którzy włączyli się do organizacji tegorocznej Majówki w Dwójce.