{phocagallery view=category|categoryid=397|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W dniu 7 maja w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy zawodów musieli pokonać rowerowy tor przeszkód, przejechać przez Miasteczko Ruchu Drogowego oraz wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując test wiedzy. Jednym z zadań było także udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Nowością w regulaminie była konieczność zakwalifikowania do zespołu uczniów szkoły podstawowej dwie dziewczyny. Tak więc, zespoły szkół podstawowych składały się z dwoje dziewcząt i dwóch chłopców. Zespoły gimnazjalne zaś składały się z trójki uczniów. Oto wyniki eliminacji powiatowych:

kategoria szkół podstawowych

• 1 miejsce – Mała Szkoła w Szopie
  • 2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Miechucinie
  • 3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Prokowie
  • 4 miejsce – Szkoła Podstawowa w Somoninie
  • 5 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach
  • 6 miejsce – Szkoła Podstawowa w Pomieczynie
  • 7 miejsce – Szkoła Podstawowa w Kamienicy Szlacheckiej
  • 8 miejsce – Szkoła Podstawowa w Sulęczynie

Tytuł najlepszego zawodnika uzyskał Robert Peta z Małej Szkoły w Szopie.

kategoria szkół gimnazjalnych

• 1 miejsce – Gimnazjum w Szopie
  • 2 miejsce – Gimnazjum w Przyjaźni
  • 3 miejsce – Gimnazjum w Miechucinie
  • 4 miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach
  • 5 miejsce – Gimnazjum w Somoninie
  • 6 miejsce – Gimnazjum w Klukowej Hucie
  • 7 miejsce – Gimnazjum w Pomieczynie
  • 8 miejsce – Gimnazjum w Sulęczynie

Tytuł najlepszego zawodnika otrzymał K. Mądry z Gimnazjum w Przyjaźni.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary (za zajęcia miejsca 1 – 3), a każdy uczestnik otrzymał nagrodę rzeczową (deskorolki, śpiwory, torby, kaski rowerowe, sprzęt i akcesoria rowerowe), a najlepsi uczestnicy turnieju otrzymali rowery. Organizatorzy turnieju dziękują sponsorom, którymi byli: Powiat kartuski, Gminy powiatu kartuskiego, Sklep rowerowy SELA – BIKE, LAMEL Rozdzielnice, Farmjug oraz PZU. Za pomoc podczas organizacji turnieju organizatorzy dziękują NZOZ „Kaszuby".

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im powodzenia w turnieju na etapie wojewódzkim!