{phocagallery view=category|categoryid=398|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Do tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Kaszubach "Dziennika Bałtyckiego" odpowiedzi na 6 pytań konkursowych, ogłoszonego na łamach dziennika w 4 kategoriach wiekowych, poszukiwali uczniowie klas VI na zajęciach z edukacji regionalnej, klas II na zajęciach koła regionalnego i lekcjach języka kaszubskiego oraz uczniowie z klasy Va na zajęciach z wychowawcą. Ogółem na konkurs wpłynęło do redakcji 350 prac, z tego około 80 z naszej szkoły. W kategorii klas I - III w gronie laureatów znalazł się Nikodem Niklas z klasy IIb, a wyróżniona została Kinga Rasch z IIc. Uczniowie klas IV - VI mieli mniej szczęścia, ale ważne, że ich odpowiedzi były poprawne.
Wyróżnionym i opiekunom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, który sprawdził i pogłębił ich wiedzę o Kaszubach - naszej Małej Ojczyźnie.