{phocagallery view=category|categoryid=395|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

30 kwietnia w naszej szkole odbył się okolicznościowy apel poświęcony 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość została zorganizowana przez uczniów z klasy IVa, chór szkolny oraz p. Małgorzatę Klinkosz – Anioła i p. Joannę Ilisińską. Apel skierowany był do uczniów z klas 0 – VI i miał na celu przybliżenie im jednej z największych osiągnięć Rzeczypospolitej XVIII - wiecznej, która chyliła się ku upadkowi – uchwalenie pierwszej w Europie, drugiej na świecie Konstytucji. Widzowie w skupieniu wysłuchali montażu słowno – muzycznego oraz pokaz multimedialny przygotowany przez uczniów z klasy Vb. Uroczystość ta na długi czas zapadnie w pamięci widzów i z pewnością skłoni do refleksji.