{phocagallery view=category|categoryid=386|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

W sobotę 12 kwietnia podczas VI Targów Ogrodniczych w Lubaniu k. Kościerzyny odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, którego współorganizatorem był Uczniowski Klub Sportowy "Mat" działający przy naszej szkole.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Obowiązywało tempo gry po 15 minut na partię, dla zawodnika. Zawody rozegrano jako trzy oddzielne turnieje: Turniej A - dla seniorów oraz dla juniorów: Turniej B (rocznik 2000 i młodsi) i Turniej C (rocznik 2006 i młodsi). W turnieju seniorów zagrało 26 zawodników, którzy zjechali do Lubania z nie tylko z terenu województwa pomorskiego, ale również z kraju, a nawet i z Rosji. Wśród zawodników znaleźli się mistrzowie międzynarodowi, kandydaci na mistrzów krajowych oraz kandydat na mistrza FIDE. Turniej rozegrano na bardzo wysokim poziomie.

Po rozegraniu 7 rund w turnieju B (rocznik 2000 i młodsi) zwyciężył Nikodem Paszki - uczeń naszej szkoły. Turniej przebiegał w przyjaznej, rodzinnej atmosferze, a na najlepszych uczestników czekały puchary, dyplomy i nagrody. Zwycięzcy II Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora PODR otrzymali nagrody finansowe, nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy.